W jaki sposób księgarnia językowa online pomoże Ci nauczyć się nowego języka?

Czy kiedykolwiek zacząłeś czytać książkę po angielsku, a potem przestałeś, ponieważ była zbyt trudna? Nie martw się! Jesteś na dobrej drodze - skoro próbowałeś, to jest szansa, że jeszcze kiedyś wrócisz do tej nauki języka obcego. Warto, bowiem prawda jest taka, że książki są niesamowitym narzędziem do nauki języków, ale niektóre są łatwiejsze w użyciu niż inne. Poniżej chcemy zaprezentować najlepsze wskazówki dotyczące używania książek do nauki języka angielskiego oraz innych języków.

Wskazówka #1 Czytaj książki dwujęzyczne

Książki dwujęzyczne zawierające teksty równoległe to nic innego, jak dokładnie ta sama historia, ale za to napisana w dwóch językach. Na jednej stronie znajduje się Twój język ojczysty, a na drugiej Twój język docelowy, dzięki czemu możesz szybko sprawdzić, co oznacza dane słowo. Każda dobra księgarnia językowa online, jak Bookopoly - ma sporo tego typu książek do zaproponowania, dlatego z pewnością i dla siebie znajdziesz jakąś interesującą pozycję.

Wskazówka #2 Wróć do książek dla dzieci

Nauka języka to nic innego jak doskonały pretekst, by wrócić do magicznej krainy bajek, księżniczek i smoków lub ekscytującego świata szpiegów i tajnych agentów. Chodzi o to, że książki dla dzieci używają prostszego języka i przyjemnie się je czyta nawet w obcym języku. Poszukaj książek ze zdjęciami, które pomogą Ci śledzić historię. To naprawdę dobra taktyka, która przyniesie duże lingwistyczne owoce.

Wskazówka #3 Sięgnij po swoją ulubioną książkę z dzieciństwa - w języku obcym!

Czy masz ukochaną książkę o dzieciństwie w swoim własnym języku? Znajdź jej kopię w języku angielskim - księgarnia internetowa Bookopoly ma sporo do zaoferowania, więc jest spora szansa, że znajdzie się tam i Twoja ukochana lektura! Wiesz już dużo o fikcyjnym świecie, postaciach i historii, więc będzie Ci z takim przygotowaniem o wiele łatwiej jest zrozumieć, co się dzieje - nawet, jeśli będzie to napisane w innym języku niż Twój ojczysty.

Wskazówka #4 Czytaj komiksy lub mangę

Czasami, gdy czytamy w obcym języku, dłuższe historie mogą wydawać się niemożliwe do dokończenia, ponieważ wydaje się, że jest tam po prostu za dużo nowych słów na raz. Alternatywą tutaj są właśnie komiksy i manga.

Dlaczego takie wydania pomogą Ci w nauce języka obcego?

  • mniej słów na stronie,
  • dużo zdjęć.

To sprawia, że będzie Ci się czytało dużo przyjemniej i zmniejsza szansę, że pogubisz się w treści - a tym samym zniechęcisz.

Wskazówka #5 Notuj nowe słówka

Jeśli używasz książki do nauki języka angielskiego, kup tanią kopię, w której możesz pisać. Nie bój się pisać tłumaczeń i myśli na marginesach, ponieważ notatki mogą pomóc Ci zapamiętać. Księgarnia internetowa online Bookopoly pomoże Ci w tym również, dzięki temu, iż ma naprawdę fajne ceny, więc pozyskanie dodatkowej kopii tego samego egzemplarza nie powinno być problemowe.

Rozpoczęcie czytania w obcym języku nie musi być przerażające. Dzięki powyższym radom będziesz czytać po angielsku w mgnieniu oka! Pamiętaj, że możesz skorzystać z tych wskazówek również w przypadku filmów i telewizji, ale także gdy chcesz nauczyć się innego niż angielski języka.