Księgarnia językowa i inne sposoby znalezienia pomysłu na naukę drugiego języka

Nasi nauczyciele, rodzice i rówieśnicy często doradzają nam naukę drugiego języka. Jeśli nigdy wcześniej nie uczyłeś się języka, zwykle zaleca się skupienie się na nauce jednego, dopóki nie zapoznasz się z procesem nauki języka. Jeśli jest kilka języków, które przyciągnęły Twoją uwagę, jak masz zdecydować, który z nich wybrać? Porównaj języki, które Cię interesują, z poniższym przewodnikiem, oraz patrząc na to, co do zaproponowania ma księgarnia językowa Bookopoly - aby finalnie zidentyfikować ten, na którym możesz się na razie skupić najbardziej.

Wybór języka a ilość czasu na naukę

Jeśli nie masz dużo wolnego czasu na naukę, wybierz język podobny do języka ojczystego. Przyzwyczajenie się do nowego języka zajmie Ci mniej czasu, jeśli ma on cechy językowe lub słownictwo, które już znasz. Doskonałym wyborem jest coś z tej samej rodziny językowej lub blisko spokrewnionej. Języki, które znacznie różnią się od języka ojczystego, będą wymagały od Ciebie więcej czasu i poświęcenia, aby osiągnąć podstawową funkcjonalność, a jeszcze więcej czasu zajmie Ci osiągnięcie płynności językowej. Na przykład, nauka języka chińskiego zajęłaby rodzimym użytkownikom języka polskiego więcej czasu niż rosyjskiego, choć księgarnia językowa Bookopoly ma do zaproponowania ciekawe pozycje w obu tych językach.

Decyzja o nauce języka a perspektywy zatrudnienia

Niektóre języki są bardziej poszukiwane niż inne, w zależności od Twoich celów zawodowych. Jeśli istnieje konkretna branża, w której chcesz pracować, może się okazać, że główni pracodawcy mają siedzibę w innym kraju niż Twój.

Jakie pytania powinieneś sobie zadać przed wyborem języka w kontekście kariery?

  • W jakich językach interesujące Cię firmy prowadzą większość swojej działalności biznesowej?
  • W jakich lokalizacjach prawdopodobnie pracowałbyś, gdybyś do nich dołączył?

Podróże, hotelarstwo i stosunki międzynarodowe to niektóre z głównych sektorów przemysłu, które starają się rekrutować osoby wielojęzyczne. W przypadku niektórych ról oferują oni nawet wymóg płynnego posługiwania się więcej niż jednym językiem, a nie tylko premię lub przewagę w drodze do stanowiska. Sprawdź, co w tym zakresie ma do zaproponowania księgarnia językowa Bookopoly, a będziesz zdecydowanie bliżej celu.

Poza tym warto się zastanowić, jakie języki są używane w Twoim miejscu zamieszkania. Języki używane w Twojej okolicy są dobre do nauki, zwłaszcza jeśli nie masz obecnie planów podróżowania po świecie w pewnym momencie. Łatwiej będzie Ci znaleźć ludzi, z którymi będziesz ćwiczyć, a Ty będziesz lepiej wykorzystywać język w swoim codziennym życiu.

Dostępność odpowiednich zasobów edukacyjnych, a wybór języka

Musisz być w stanie zdobyć materiały do ​​nauki, które mogą Cię nauczyć języka, takie jak przewodniki wymowy, wykłady wideo i rozmówki - dobra księgarnia językowa może Ci ich zaproponować całkiem sporo do wyboru. Choć trzeba przyznać, że w przypadku popularnych języków będzie zawsze więcej do wyboru książek i kursów, a z drugiej strony może nie być aż tak dużego wyboru w przypadku języków regionalnych. Jeśli uczysz się języka po raz pierwszy, zwykle lepiej jest wybrać ten język, który ma duży wybór zasobów do nauki.